2012-2020
На кожному новому об'єкті, у складі модернізованих інженерно-технічних засобів систем фізичної безпеки та захисту (ІТЗ) створюється і вводиться в експлуатацію Центральний пульт фізичного захисту (ЦПФЗ), на який надходить та відображається відео-, графічна і текстова інформація про стан ІТЗ в обсязі, що дозволяє оператору здійснювати управління цими засобами, своєчасно і однозначно оцінювати сигнали тривоги і події та приймати відповідні рішення.
На початку, коли Україна долучилася до міжнародної програми GTRI, вона проявила зацікавленість у централізованому контролі вразливих ядерних і радіологічних матеріалів на своїй території. У рамках цієї програми в 2014-2016 роках компанія розробила для Державної інспекції ядерного регулювання України автоматизовану телекомунікаційну систему - Центральну станцію моніторингу (ЦСМ). ЦСМ функціонує цілодобово в режимі моніторингу віддалених об'єктів з ядерними і радіологічними матеріалами. ЦСМ дозволяє Державної інспекції ядерного регулювання України бути в стані безперервної ситуаційної обізнаності, а саме дозволяє:
-
мати первинну інформацію типу «безпосередньо під час події» про будь-яку спробу вторгнення на об'єкт з ядерними або радіологічними матеріалами;
-
зберігати та аналізувати інформацію щодо вторгнення, у тому числі відео до та після події;
-
безпосередньо контролювати стан ІТЗ на об'єктах;
-
оцінювати місцеве реагування на об'єкті.
Усі нові об'єкти з модернізованими ІТЗ підключаються до ЦСМ.
У 2018-2019 роках компанія розробила для державного підприємства «УДВП Ізотоп» комплекс інженерно-технічних засобів захисту джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) під час їх перевезення. Завдяки цьому комплексу, УДВП «Ізотоп» має можливість віддалено з диспетчерського пункту контролю транспортування (ДПКТ):
-
контролювати в режимі безперервного моніторингу транспортні засоби для перевезення ДІВ;
-
управляти ІТЗ, які встановлені на транспортних засобах;
-
отримувати, обробляти та зберігати інформацію щодо перевезень ДІВ, у тому числі час, маршрути, відхилення від маршруту, тривожні події та іншу.
У 2019 році в складі комплексу компанія здала в експлуатацію перший автомобіль для перевезення ДІВ, який забезпечує:
-
недопущення несанкціонованого доступу та виявлення протиправних дій щодо транспортного засобу або вантажу;
-
затримку виконання порушником протиправних дій щодо транспортного засобу або вантажу, у тому числі - блокування двигуна автомобіля;
-
безперервний зв'язок з ДПКТ і передачу інформації про рух та місцезнаходження автомобіля; стан ІТЗ і засобів зв'язку; передачу тривожних подій і сервісних повідомлень.