top of page

ІСТОРІЯ

2012-2021

   Починаючи з 2012 року компанія бере участь у міжнародній програмі «Глобальна ініціатива із зменшення загрози» (Global Threat Reduction Initiative, GTRI), місія якої полягає в скороченні і захисті вразливих ядерних і радіологічних матеріалів на цивільних об'єктах в усьому світі.

   За контрактами з PNNL (США) як єдиний український підрядник, компанія виконує весь комплекс робіт з модернізації інженерно-технічних засобів систем фізичного захисту (ІТЗ), починаючи з проектування та закінчуючи введенням в експлуатацію. Модернізація і додаткове оснащення ІТЗ спрямовані на зменшення можливості вчинення диверсії, крадіжки або будь-якого іншого неправомірного вилучення радіологічних матеріалів. На цій момент компанія завершила роботи на 38 цивільних об'єктах - у медичних установах, на виробництвах, у спеціалізованих підприємствах-пунктах збору та захоронення радіоактивних відходів та на інших об’єктах. Усі нові об'єкти з модернізованими ІТЗ підключаються до Центральної станції моніторингу, яка знаходиться в м. Київ в офісі Державної інспекції ядерного регулювання України.

2008-2012

За контрактами з PNNL (США) компанія бере участь у міжнародній програмі «Друга лінія захисту» (Second Line of Defense Program, SLD). Місія програми - підвищення спроможності держав-учасниць виявляти і запобігати незаконному обороту ядерних і радіологічних матеріалів через міжнародні кордони та зменшення ймовірності перетворення цих матеріалів в зброю масового знищення.

Як український підрядник компанія виконувала роботи з технічного обслуговування, планового та аварійного ремонту систем радіаційного моніторингу, встановлених на кордонах України. У цей період компанія обслуговувала 160 портальних радіаційних моніторів разом з інфраструктурою відеоспостереження та зв'язку на 25 прикордонних переходах.

2007

За контрактом із GSE Systems (США) персонал компанії бере участь у створенні тренажера опріснювальної установки для Академії моделювання Арабських Еміратів (ОАЕ).

2004-2005

Нелегкі часи для компанії. Приблизно в 2004 році компанія виконала всі основні завдання «Програми створення та розвитку Національної системи підготовки персоналу АЕС України». Одночасно, у той момент міжнародні проекти передачі та впровадження технологій були завершені або завершувалися. Хоча тривали роботи з модернізації тренажерів АЕС, кількість завдань і замовлень від Міністерства палива та енергетики і НАЕК «Енергоатом» значно скоротилося. Внутрішньою проблемою була неготовність компанії до структурних змін. Проте, компанія встояла та вийшла із цього періоду більш зрілою, впевненою та мобільною.

Найбільш важливим прикладом діяльності компанії в цей період є участь у пілотних проектах впровадження симптомно-орієнтованих аварійних інструкцій (СОАІ) на АЕС з реакторами ВВЕР в Україні. Дотримуючись СОАІ оператори АЕС можуть стабілізувати реактор і запобігти переходу аварійної ситуації в аварію. За контрактами з PNNL (США) компанія продовжувала роботи по впровадженню СОАІ до 2009 року.

2002-2003

Компанія бере участь у проекті, відомому як «План здійснення заходів на об'єкті «Укриття» (ПЗЗ), реалізацію якого здійснювала міжнародна Група управління проектом (ГУП), м. Славутич. Компанія була залучена в якості консультанта для визначення вимог до Центру підготовки персоналу для робіт на об'єкті «Укриття» (ЦПП). У ході виконання контракту з ГУП компанія:

  • визначила кількісні та якісні показники ЦПП, включаючи структуру, чисельність та кваліфікацію персоналу, вимоги до технічного оснащення центру;

  • визначила види навчання, набір і зміст програм навчання, загальну кількість учнів відповідно до завдань та робіт ПЗЗ;

  • виконала оцінку вартості, включаючи вартість розроблення програм навчання і навчально-методичних матеріалів, вартість навчання персоналу ЦПП, персоналу об'єкта «Укриття» та підрядних організацій;

  • розробила Технічні специфікації, необхідні для створення центру.

1997-2007

Компанія бере участь у створенні Національної системи підготовки персоналу АЕС України у співпраці з НАЕК «Енергоатом», атомними електростанціями, Державним комітетом ядерного регулювання України, НТУУ «КПІ», ОНПУ, Російським ВНИИАЭС та зарубіжними партнерами.

Навчання і кваліфікація персоналу АЕС стали пріоритетними в досягненні високого рівня безпеки та надійності української атомної енергетики.

1995-1997

Початок співпраці з провідними вітчизняними та зарубіжними організаціями і компаніями в сфері використання ядерної енергії та в сфері регулювання ядерної безпеки. Компанія бере участь у міжнародних програмах INSP, TACIS та інших.

1992-1994

Компанія створила ряд комп'ютерних систем - програмно-апаратних засобів для навчання персоналу АЕС з реакторами РБМК-1000 і реакторами ВВЕР-1000, серед яких комп'ютерна Інформаційно-довідкова система (ІДС) «Панелі та пульти блочного щита управління РБМК-1000»; автоматизовані навчальні системи (АНС) для відповідального оперативного персоналу (всього для 19 посад); комп'ютерний «Тренажер прийняття рішень» для провідного інженера управління реактором; контрольні навчальні системи (КНС) для навчання і перевірки знань із систем та устаткування реакторного цеху, турбінного цеху, цеху теплової автоматики та вимірювань, для навчання і перевірки знань з питань охорони праці і пожежної безпеки, з правил та норм атомної енергетики, з ядерної безпеки; а також КНС «Протиаварійні тренування».

1990

Рік заснування компанії. Визнаючи необхідність перетворень в атомній енергетиці, група молодих інженерів - колишніх працівників Чорнобильської атомної електростанції - вирішує створити інженерну компанію з наміром здійснювати практичні кроки щодо підвищення безпеки АЕС. Період становлення компанії збігся з першими роками проголошення і зміцнення незалежності України і для нового підприємства було важливо встояти в цих непростих умовах. У той період знання і досвід у сфері використання ядерної енергії були затребуваними в Україні, як ядерній державі. Це дозволило компанії успішно пройти шлях розвитку власної компетентності, освоєння нових ідей та технологій, налагодження зв'язків з партнерами і в підсумку на кілька років зайняти стійку конкурентну позицію.

bottom of page