top of page

Радіаційні портальні монітори

    Для наших клієнтів - підприємств і приватних підприємців, компанія виконає установку, настройку і калібрування радіаційних портальних моніторів (РПМ); проектування, розроблення, монтаж і технічне обслуговування систем радіаційного моніторингу (СРМ) на контрольно-пропускних пунктах.

    Під контрольно-пропускним пунктом (КПП) розуміється будь-який пункт на кордоні території, що захищається, який обладнаний та організований для контролю проходу людей, проїзду автомобільного і залізничного транспорту, транспортування вантажів (товарів, багажу, посилок, контейнерів. тощо) та через який має бути виключено несанкціоноване переміщення ядерних і радіологічних матеріалів. Як приклад, це можуть бути прикордонні і митні переходи, у тому числі в морських портах і аеропортах; прохідні підприємств, наукових і медичних установ, де використовуються або знаходяться ядерні та радіологічні матеріали; полігони, пункти та інші місця зберігання та захоронення радіоактивних відходів; полігони і підприємства з переробки будівельних і побутових відходів; поштові та кур'єрські служби (служби доставки), тощо. Також для України після Чорнобильської катастрофи важливими є заготівельні і перевалочні лісопильні бази і порти. СРМ дозволяє поставити заслін на шляху небезпечних радіологічних матеріалів, запобігти незаконному обігу і злочинному або ненавмисному використанню, уникнути серйозних наслідків, таких, як радіоактивне забруднення і зараження.

    СРМ працює в режимі безперервного контролю (моніторингу) з автоматичним виявленням ядерних і радіологічних матеріалів та фіксацією подій спрацьовування детекторів, включаючи відеофіксацію. Система має незначний вплив на потік людей, транспорту або вантажів і звичайні операції на КПП.

    СРМ може включати стаціонарні пристрої детектування гамма і нейтронного випромінювання РПМ, систему відеоспостереження, автоматизоване робоче місце оператора системи (АРМ), систему зв'язку і локальну мережу для об'єднання пристроїв в єдину систему, систему надійного електроживлення, а також активні і пасивні елементи організації руху через РПМ (огорожі, бар'єри та напрямні, турнікети, обмежувачі швидкості, тощо). АРМ створюється на базі персонального комп'ютера і дозволяє оператору отримувати, обробляти і зберігати інформацію від декількох РПМ, генерувати звіти, передавати сигнали тривоги відповідальним особам або в віддалений центр моніторингу. СРМ має відкриту архітектуру і дозволяє змінювати конфігурацію як на стадії технічного завдання, так і в процесі експлуатації, додаючи елементи за модульним принципом. РПМ влаштовані і налаштовуються так, щоб звести до мінімуму кількість помилкових спрацьовувань. У РПМ встановлюється кілька детекторів, що дозволяє відключити несправний детектор, зберігши працездатність решти монітора.

    Обладнання і пристрої системи поставляються в різному виконанні для будь-яких кліматичних умов.

bottom of page